صدف ایمان

مروارید بی‌صدف

امام علی ـ علیه‌السّلام ـ می‌فرمایند: من و فاطمه به محضر مبارک رسول اکرم ـ صلّی الله علیه و آله و سلّم ـ مشرّف شدیم و او را در حالی که شدید گریه می‌کرد، مشاهده نمودیم. به او گفتم: «پدر و مادرم به فدایت؛ چه چیزی شما را به گریه واداشته است؟» فرمود: «ای علی! در شب معراج که به آسمان رفتم، زنان امّت خود را در عذاب شدیدی دیدم، به طوری که آن‌ها را نشناختم. از همین رو برای آنچه از شدّت عذاب بر آن‌ها دیدم، گریان هستم.» بعد فرمود: «زنی را دیدم که او را به موهایش آویزان کرده بودند و مغز سرش می‌جوشید. زنی را دیدم که گوشت بدنش را می‌خورد و آتش از زیر آن زبانه می‌کشید...»

حضرت فاطمه ـ سلام الله علیها‌ ـ خطاب به پدر بزرگوارش عرض کرد: «به من بگو که این زنان چه کرده‌ بودند که خداوند چنین عذابی را برای آنان مقرّر فرموده است؟» حضرت پاسخ داد: «آن زنی که او را به موهایش آویزان کرده بودند، برای این بود که موهایش را از مردان نامحرم نمی‌پوشانید؛ امّا آن زنی که گوشت بدنش را می‌خورد، بدنش را برای مردم زینت می‌کرد.»

چشم‌چرانی

جوان خیلی آرام و متین به مرد نزدیک شد و با لحنی مؤدّبانه گفت: «ببخشید آقا! من می‌تونم یه کم به خانوم شما نگاه کنم؛ لذّت ببرم؟» مرد که اصلاً توقّع چنین حرفی را نداشت و حسابی جا خورده بود، مثل آتشفشان از جا در رفت و میان بازار و جمعیّت، یقهٔ جوان را گرفت و با عصبانیّت او را به دیوار کوفت و فریاد زد: «مرتیکهٔ عوضی! مگه خودت ناموس نداری... خجالت نمی‌کشی؟»

جوان امّا خیلی آرام، بدون اینکه از رفتار و فحش‌های مرد عصبی شود و واکنشی نشان دهد، همان طور مؤدّبانه و متین ادامه داد: «خیلی عذر می‌خوام، فکر نمی‌کردم این همه عصبانی و غیرتی بشین؛ دیدم به خاطر وضع ظاهر خانومتون دارن بدون اجازه نگاه می‌کنن و لذّت می‌برن؛ من گفتم: حداقل از شما اجازه بگیرم که نامردی نکرده باشم... حالا هم یقه‌مو ول کنین، از خیرش گذشتم!» مرد خشکش زد... همانطور که یقهٔ جوان را گرفته بود، آب دهانش را قورت داد و زیر چشمی زنش را برانداز کرد.


معرفی نویسنده، اشتراک‌گذاری مطلب، دعوت از دوستان، نظردهی و مشاهده نظرات بازدیدکنندگان

اشتراک‌گذاری این مطلب در وبگاه‌های اجتماعی:

afsaran

cloob

Google Bookmarks

Google Buzz

Digg

yahoo

Technorati

delicious

FriendFeed

دعوت از دیگران برای مشاهده مطلب

  

نظر شما

 

تعداد بازدید از این مطلب: 3271 عدد

تعداد کلّ نظرات بازدیدکنندگان برای این مطلب: 2 عدد
نظرات تأییدشده بازدیدکنندگان: 2 عدد

حسین


0


0

سلام. ببخشید کلا بخش مقالات و ویژه‌نامه‌ها و اینا رو تعطیل کردید؟!

پاسخ: سلام. خیر؛ ان شاء الله به زودی شاهد امکانات، قابلیّت و مقالات جدید در همین وبگاه خواهید بود.

منافی


0


0

سلام علیکم وبلاگ فقاهت شامل موضوعات متنوع علمی. در صورت تمایل تبادل لینک نمایید. با تشکر feghahat1.blogfa.com

پاسخ: در گذشته، قسمتی با عنوان «فهرست وبگاه‌ها و وب‌نوشت‌ها»ی با موضوعات مذهبی و... در این وبگاه وجود داشت که هم‌اکنون این قسمت از وبگاه حذف شده است. چنان‌چه حضرتعالی لینک وبگاه ما را در وب‌نوشت خویش قرار دهید، متشکر خواهیم بود. 

آخرین به‌روز‌رسانی: 14 / 04 / 1394