درس‌های نابودی لشکر ابرهه در طبس

خداى تبارک و تعالى شن‌ها و بادها را فرستاد و آن‌ها را شكست داد.

پیام امام خمینی ـ رحمه الله ـ

بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏

ملّت رزمنده ايران، دخالت نظامى امريكا را شنيديد و عذرهاى كارتر را نيز شنيديد.

اين‌جانب كه كراراً گفته‌‏ام كارتر براى وصول به رياست جمهورى حاضر است به هر جنايتى دست بزند و دنيا را به آتش بكشد، شواهد آن يكى پس از ديگرى ظاهر شده و مى‏‌شود و اشتباه كارتر در آن است كه گمان مى‏‌كند با دست زدن به اين مانورهاى احمقانه مى‌‏تواند ملّت ايران را كه براى آزادى و استقلال خويش و براى اسلام عزيز از هيچ فداكارى رويگردان نيست، از راه خودش كه راه خدا و انسانيّت است منصرف كند.

كارتر باز احساس نكرده با چه ملّتى روبروست و با چه مكتبى بازى مى‌‏كند. ملّت ما ملّت خون و مكتب ما جهاد است.

اين شخص انسان‌دوست! براى رسيدن به چند سال رياست و جنايت، جان گروهى را تباه كرد، كه محتمل است براى كم‌جلوه‌دادن جنايتش 8 نفر را اقرار كرده باشد، در صورتى كه طبع واقعه شهادت مى‏‌دهد كه ده‌ها نفر جان خود را در راه شهوات او از دست داده‌‏اند و ده‌ها نفر هم در كوير لوت سرگردان و در معرض مرگند. ادعاى اين‌كه  همه مسافران هواپيما را برده‌‏اند، مخالف گزارشاتى است كه به ما داده‌‏اند.

كارتر بايد بداند كه اگر اين گروه به مركز جاسوسى آْمريكا در تهران حمله كرده بودند، اكنون از هيچ يک از آن‌ها و از  50 نفر جاسوس محبوس در لانه جاسوسى خبرى نبود و همه رهسپار جهنم شده بودند.

كارتر بايد بداند كه حمله به ايران، حمله به تمام بلاد مسلمين است و مسلمانان جهان در اين امر بى‏‌تفاوت نيستند.

كارتر بايد بداند كه حمله به ايران موجب قطع نفت از تمام دنيا خواهد شد و دنيا را بر ضد او بسيج مى‏‌كند. كارتر بايد بداند كه اين عمل احمقانه او در ملت امريكا چنان اثرى خواهد گذاشت كه طرفداران او را مخالفان او خواهد كرد.

كارتر بايد بداند كه با اين عمل بسيار ناشيانه حيثيت سياسى خود را به صفر رساند و از رياست جمهورى بايد قطع اميد كند.

كارتر با اين عمل خود ثابت كرد كه قدرت تفكر را از دست داده و از اداره يک كشور بزرگ مثل آمريكا عاجز است.

كارتر بايد بداند كه ملّت 35 ميليونى ما با مكتبى بزرگ شده‌‏اند كه شهادت را سعادت و فخر مى‏‌دانند و سر و جان را فداى مكتب خود مى‏‌كنند.

و كارتر بايد بداند كه تمام ساز و برگ‌هاى مدرن جنگى كه آمريكا به ايران براى پايگاه خود در زمان شاه مخلوع داده است، اكنون موجود است و به دست ارتش بزرگ و ساير قواى انتظامى است و بلاى جان اوست.

اكنون كه شيطان بزرگ دست به كار احمقانه زده است، ملّت شريف و رزمنده ما بايد به امر خداى تبارک و تعالى با تمام توان خود و با اتكال به قدرت خداى متعال مهيّا شود و آماده نبرد با دشمنان خود گردد.

نيروهاى انتظامى، ارتش و ژاندارمرى و سپاه پاسداران به حال آماده‌‏باش باشند، و سپاه 20 ميليونى كه خود را مجهز نموده‌‏اند امروز براى فداكارى اسلام مهيّا باشند كه در موقع لزوم از كشور اسلامى خود دفاع كنند؛ و از اين مانور احمقانه كه به امر خداى قادر شكست خورد، هراسى به خود راه ندهند كه حقّ با ما و خدا پشتيبان ملّت مسلمان است.

اين جانب به كارتر اخطار مى‏‌كنم كه اگر دست به امثال اين كار ابلهانه بزند، كنترل اين جوانان مسلمان و مبارز و غيورى كه نگهبان جاسوسان جاسوسخانه هستند براى ما و دولت امكان ندارد و مسئول جان آنان، شخص اوست.

و من اخيراً بايد تذكر دهم كه در قضاياى كردستان كه گروه‌هاى منحرف چپ و مخالف با اسلام به آشوبگرى برخاسته‌‏اند، و در قضاياى دانشگاه‌ها كه گروه‌هاى چپ امريكايى‏ در آن مكان‌هاى مقدس دست به آشوب زده‏‌اند، و آشوبگری‌هاى دولت غير قانونى عراق در مرزهاى ايران با حمله كارتر و دخالت نظامى در ايران رابطه ملموسى دارد، و در اين موقع حساس اگر اين گروه‌هاى منحرف در دانشگاه‌ها و يا خارج آنها دست به آشوب بزنند، ملّت رابطه مستقيم سران آنان را با امريكاى جهانّخوار خواهد فهميد و تكليف خود را با آنان روشن خواهد كرد و اغماض و عفوّ، راه مخالف سياست اسلامى خواهد بود.

و اين‌جانب به همه جوانان نصيحت مى‌‏كنم كه به ملّت بپيوندند و از كشور خود دفاع كنند و مكتب‌هاى انحرافى را كنار گذارند كه وحدت صفوف به مصلحت همه است.

از خداوند متعال عظمت اسلام و مسلمين و قطع يد مفسدين و جباران را خواستارم.

و السّلام عليكم و رحمة اللَّه
روح اللَّه الموسوی الخمينى1

 

پی‌نوشت‌ها:
1.پيام حضرت امام خمینی ـ رحمه الله ـ به مناسبت حادثه طبس در 5 / 2 / 1359


 

آخرین به‌روز‌رسانی: 14 / 04 / 1394